Eğitim, Yaratıcılık ve Yenilikçilik için Sanatın Uygulanması (Applying Arts for Education, Creativity and Innovativeness)

PROJENIN ADI : Eğitim, Yaratıcılık ve Yenilikçilik için Sanatın Kullanımı

                                (Applying Arts for Education, Creativity and Innovativeness)

PROJENİN TÜRÜ :  KA2 - Cooperation for innovation and the exchange of good practices

                                      KA204 - Strategic Partnerships for adult education

PROJENİN NUMARASI : 2019-1-LT01-KA204-060488

PROJENİN SÜRESİ : 01.11.2019 – 31.10.2021 (24 Ay)

PROJENİN KAPSAMI :

“Eğitim,Yaratıcılık ve Yenilikçilik için Sanatın Kullanımı” isimli Erasmus + projesi, edebiyat ve güzel

sanatların yaygın ve informal yetişkin eğitiminde yaratıcı kullanımını teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca yetişkin eğitimcilerini ve eğitim profesyonellerini sanatın eğitim sürecine nasıl uygulanacağı konusunda uygulamalı metodoloji ve araçlarla donatmayı amaçlamaktadır.
Projenin özel hedefleri:
Yaygın ve resmi olmayan yetişkin eğitiminde sanatın yaratıcı kullanımı için bir metodoloji ve bir ToT el kitabı geliştirmek,
Yetişkin eğitmenlerinin, eğitimcilerinin, insan kaynakları profesyonellerinin, girişimcilerin ve yetişkin öğrencilerin genel olarak yaratıcılık ve yenilikçiliği teşvik etmek için sanatın nasıl kullanılacağı konusunda yeterliliklerini ve bilgilerini geliştirmek,
Günlük iş çözümleri ve karar verme süreçlerinde duygusal zekayı arttırmaları için eğitim uzmanlarının ve yetişkin öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek,
Uluslararası desteği ve bu alanda öğrenilen deneyim ve ders alışverişini geliştirmek için yaygın ve resmi olmayan eğitim alanında yaygın bir profesyonel ağ oluşturmak,
Ortak ülkeler ve örgün, yaygın ve informal eğitimde yer alan eğitim ve öğretim merkezleri arasında sektörler arası ve ulusötesi işbirliğini teşvik etmektir.
Doğrudan hedef kitle, eğitimciler (öğretmenler, eğitmenler), örgün, yaygın ve informal yetişkin eğitimi alanında çalışan öğretmenler, insan kaynakları profesyonelleri, koçlar & rehberler ve örgün ve yaygın eğitim sağlayıcılarıdır. Proje aynı zamanda farklı bir alanda kariyere başlamak veya yeni bir iş girişiminde bulunmak isteyen yetişkin öğrencileri de destekleyecektir.

Proje ortaklığı, Avrupa çapında örgün ve yaygın yetişkin eğitimi alanında farklı altyapıya ve uzmanlığa sahip 6 kuruluşu içermektedir.

Litvanya'dan yetişkin eğitimi ve psikolojik hizmet sağlayıcısı olan VsI Zmogiskuju istekliu stebesenos ir pletros biuras projeyi koordine etmektedir.

PROJENİN KOORDİNATÖR KURULUŞU :

LİTVANYA’dan bir sivil toplum örgütü : ZISPB (VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras)

PROJENİN ORTAKLARI :

TÜRKİYE’den UŞAK ÜNİVERSİTESİ

BULGARİSTAN’dan  yetişkin meslek eğitimi merkezi Nikanor Ltd. Bilgi ve Rehberlik Merkezi (CIPO)

İSPANYA’dan Open Europe Eğitim Hizmetleri Birliği

İTALYA’dan bir eğitim ajansı ve danışmanlık kuruluşu EGInA Srl

HOLLANDA’dan WeenerXL, 's-Hertogenbosch belediyesinin bir İş Geliştirme Kurumu

LİTVANYA’dan bir sivil toplum örgütü : ZISPB ( VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras)

PROJEYE İLİŞKİN GÜNCEL NOTLAR :

Projede izlenecek yöntemi içeren “metodoloji” bölümü geliştirilmiş ve tüm ortaklar projenin entelektüel çıktılarından IO1 paketi üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. Projenin ilk altı ayını kapsayan ilk gelişme raporu, projeyi yürüten ortak kuruluşa teslim edilmiş ve projenin entelektüel çıktıları kapsamında IO2 olarak ifade edilen yeni iş paketi üzerinde çalışmaların bir sonraki altı aylık evre için sürdürülmesi planlanmıştır.

PROJE İLETİŞİM :

utto@usak.edu.tr

erasmus@usak.edu.tr

seydi.aktug@usak.edu.trbetul.mutaf@usak.edu.tr


Oluşturma: 18 Mayıs 2020